Goldex

MUHABBET OLSUN...

Muhabbet Kuşçusu © 2016 www.muhabbetkuscusu.com

Muhabbet Kuşlarımız

Pratİk Bİlgİler

BeslenmeSİ

Önemlİ BİlGİ

Muhabbet Kuşum Konuşurmu?

1.

Yavruyken aldıysanız, onunla sürekli ilgilendiyseniz elbette konuşabilirler. Ancak yinede konuşmuyorsa kuşçunuza danışmalı veya değiştirmelisiniz.

Muhabbet Kuşları:

2.

Muhabbet Kuşum Hastamı?

Sağlıklı olabilmeleri için önemli!

Muhabbet kuşunuzu periyodik olmak şartıyla mutlaka evinizin içerisinde uçmasına müsade ediniz. Bu durum onun daha sağlıklı olmasına daha az hasta olmasına, daha güçlü kanat ve göğse sahip olmasına neden olacaktır. Bu nedenle muhabbet kuşunuzu zaman

zaman evin içersinde salın..

Biz insanlar gibi muhabbet kuşlarımızda hastalanabilir, bunun önüne geçebilmek için, muhabbet kuşlarımızı klimalı ortamlardan uzak tutmalıyız. Aşırı ceyran yapan alanlardan uzak tutmalıyız. Kafes temizliğine (hijyen)nine önem vermeliyiz.

Muhabbet kuşlarının sağlıklı olabilmeleri için beslenmelerine özellikler dikkat etmelisiniz. Bu konuda yayınlanmış bir çok makalemizi takip edebilir o sayfalarımızdan daha geniş bilgilere sahip olabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Oyuncakları

Muhabbet Kuşu

Bu konuda oldukça fazla fikir vardır. Ancak en başında söyleyeceğimiz muhabbet kuşunuza oyuncak almak yerine onunla zaman geçirmeniz daha doğru olacaktır. Muhabbet kuşları ilgiyi severler onalrla ne kadar ilgilenirseniz o kadar size tepki verecektir.

Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşunun Yıkanması Muhabbet Kuşunun Yıkanması Muhabbet Kuşlarının Tırnak Bakımı Muhabbet Kuşlarının Tırnak Bakımı

Muhabbet Kuşuma Hangi Oyuncakları Almalıyım?

Muhabbet Kuşlarının Gaga Bakımı Muhabbet Kuşlarının Gaga Bakımı

Öncelikle kuşçunuz ile bu konuyu konuşmalısınız, insanlar gibi muhabbet kuşlarının ruh hali, piskolojisi, sevdikleri sevmedikleri vardır.

Bu nedenle aldığınız oyuncaklar, muhabbet kuşunuza hitap etmiyorsa yaptığınız emek ve harcama boşa gidecektir. Her Muhabber Kuşu oyuncak sevmezler, ama oyuncak seven Muhabbet kuşlarıda vardır ancak sizlere tavsiyemiz, onlara zarar verebilecek oyuncak veya materyalleri kafeslerinizde bulundırmamanız olacaktır.

Muhabbet Kuşlarının Vitaminleri Muhabbet Kuşlarının Vitaminleri
Muhabbet Kuşlarının Kafes Bakımı Muhabbet Kuşlarının Kafes Bakımı Muhabbet Kuşların ve Çifleştirmek Muhabbet Kuşları ve Çifleştirmek Muhabbet Kuşu Kumu Muhabbet Kuşu Kumu Muhabbet Kuşum Isırıyor Muhabbet Kuşum Isırıyor Muhabbet Kuşu Yardımcı Besinler Muhabbet Kuşu Yardımcı Besinler Muhabbet Kuşu Yumurtalama Muhabbet Kuşu Yumurtalama Muhabbet Kuşları Yıkanırmı? Muhabbet Kuşları Yıkanırmı?